אטופיק דרמטיטיס


אטופיק דרמטיטיס/אסתמה של העור 

הקדמה:

אסטמה של העור או בשמה הלועזי אטופיק דרמטיטיס הינה מחלת עור דלקתית כרונית ומגרדת של השכבות העליונות של העור. כמו כן, זוהי מחלה אוטואימונית, כלומר מחלה שבה הגוף תוקף את עצמו.

אסטמה של העור מתפתחת לעתים אצל חולי אסטמה ואלרגיות או בזמן חום גבוהה.
אסטמה של העור יכולה לפרוץ בכל גיל, אך היא נפוצה יותר בילדות. למעשה, ב90% מהמקרים אסטמה של העור פורצת לפני גיל 5.
למרות המראה הנורא לעיתים, אסטמה של העור נוטה לחלוף עם השנים, ואינה מדבקת.
כיום אין שום בדיקת מעבדה שיכולה לקבוע אסטמה של העור, לכן האבחנה מתבססת על מראה הפריחה, זאת בליווי לגרד אופייני וביטוי תורשתי לעיתים.

סימפטומים:

המחלה יכולה להופיע בצורה קלה של פריחה עורית אדומה, עור יבש וגירודים קלים ויכולה להתבטא בצורה קשה של היווצרות דלקת והפרשות צהובות, יובש בעור, פצעים פתוחים ומודלקים וגירודים בלתי פוסקים.

*הטיפול הקונבנציונלי מבוסס על משחות ותרופות סטרואידיות שאמנם בטווח הקצר מטפלות בבעייה, אך עם הזמן הגוף מסתגל אליהן ויש צורך בהחלפת התרופה או בהגדלת המינונים דבר הטומן בחובו סכנות למטופל כגון : החלשת מערכת החיסון והחמרת התסמינים.

התייחסות לפי הרפואה הסינית:

הסימפטומים של המחלה מעידים על חום ויובש שנמצאים בגוף ולכן חלק מרכזי באסטרטגיית הטיפול תהיה קירור ולחלוח ע"י המלצות תזונה רלוונטיות, דיקור סיני ועוד. 
הגורמים למחלה ע"פ הרפואה הסינית מתייחסים לחולשת מערכת החיסון, אלרגיות למוצרי מזון שונים, גורם תורשתי, גורמים סביבתיים: מזג אוויר יבש, כימיקלים ותרופות שונות, אלרגנים וגורמים רגשיים

הטיפול על פי הרפואה הסינית:

לרפואה הסינית יש מענה ייחודי לבעיה זו בכך שהיא תטפל לא רק בבעיה העורית כאשר היא מופיעה, אלא תמנע את הופעת האסטמה בעור בשנית.

התאמת הטיפול נעשית לאחר אבחון המטופל בכלים המקובלים ע"י הרפואה הסינית : תשאול מקיף, אבחנת לשון ודופק.
הטיפול הינו אינדיבידואלי, נקודות הדיקור, התזונה וצמחי המרפא נבחרים בהתאם למצב המטופל.
הטיפול הינו טבעי לחלוטין וללא תופעות לוואי.
לרוב לאחר מספר טיפולים מורגשת הקלה משמעותית ובמקרים רבים המחלה אינה חוזרת.

הטיפול באטופיק דרמטיטיס מתחלק לשניים : אקוטי וכרוני. בזמן התפרצות המחלה המטרה היא לטפל בגירוד המטריד, בפריחה ובשאר התסמינים האקוטיים .
כאשר ישנה הפוגה בהתקפים הטיפול מתבסס על חיזוק מערכת החיסון לשם מניעה.
הטיפול נעשה בעזרת : דיקור סיני (דרך מצויינת להרגיע את הגירוד ולהחזיר את המטופל לאיזון מערכת החיסון), צמחי מרפא סיניים (צמחי מרפא יעבדו על ניקוי הדם ועל מערכת החיסון. משחות ושמנים מצמחי מרפא יזינו את העור ויקלו בעזרת הרגעתו), תזונה סינית (התאמת מזונות למטופל המתאימים למצב המחלה) ואמצעים נוספים.

 

להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח