בלוטת תריס לא מאוזנת


בלוטת התריס היא אחת מהבלוטות שמייצרות ומפרישות הורמונים אל מחזור הדם אשר נמצאת מתחת לפני העור מתחת לפיקת הגרון. רוחבה בין 4-5 ס"מ ,משקלה כ- 15 גרם ואמנם היא בגודל של שזיף, אך חשיבותה ענקית: אותם הורמונים משפיעים וקובעים את קצב המטבוליזם בגוף, מווסתים את רמת הסידן בגוף, מונעים שחרור סידן מהעצמות  ובעצם משפיעים על קצב הגדילה והתפקוד של מערכות רבות נוספות בגוף. רוב הסובלים מתפקוד לקוי של בלוטת התריס הן נשים, אם כי גם גברים סובלים מכך, אך באחוזים מעטים בהרבה. לצערי נשים רבות ממשיכות לחיות אתה ולסבול מהסימנים הקשורים אליה בלי להבין מה קורה לה, ופונות לרפואה המערבית אשר מביאה להן תרופות לא טבעיות שגופן לא בהכרח צריך.


תפקוד לקוי של בלוטת התריס מתבטא בשני מצבים עיקריים: מצב של יתר פעילות, שהסימפטומים הנלווים אליו הם: דופק מהיר, לחץ דם גבוה, הזעה, רגישות לחום ומשקל ירוד, וגם הפרעות שינה, היפראקטיביות, שלשולים, אנמיה, הקאות,כאבים ומיחושים, אי-סדירות של המחזור החודשי ועוד.
מצב שני הוא תת-פעילות של הבלוטה, שהסימפטומים הנלווים הם: עליה במשקל, עייפות כרונית, דיכאון, אי-יציבות רגשית, דיכאון, עצבנות, חרדות, עצירות, כאבי מפרקים, ציפורנים שבירות ושיער דק ונושר, הפרעות שינה ,עור יבש חויוור וקר, עצירות, עצבנות, אבדן שיער ועוד.

מהם הגורמים לחוסר איזון בבלוטת התריס?
מחסור ביוד, חוסר איזון הורמונלי, מתחים נפשיים, חוסר פעילות גופנית, תזונה לקויה, הפרעות, בתפקוד בלוטת יותרת המוח, טיפולים, ניתוחים והקרנות של בלוטת התריס, הריון, מחלת השימוטו.
עפ"י הרפואה הסינית הגומרים הם עומס רגשי, גנטיקה, תזולנה לקוייה וחוסר או עודף בפעילות גופנית.  

כיצד מבחינים?
האבחנה הרגילה נעשית בעזרת בדיקות דם בהן נבדקת רמת ה-TSH וכן רמת ההורמונים – T3 ו- T4הרבה אנשים לא יודעים, אך בדיקתה- TSH לבדה אינה אמינה ואינה מבטאת את תפקוד הבלוטה באופן מדויק. נכון יותר לבדוק גם את רמת הורמוני הבלוטה T3 ו-T4 ולקבל החלטה אבחונית על פי תוצאות אלו. ברפואה המערבית מביאים לאותן נשים הורמון חלופי, אח"כ בדיקת הדם מראה שבלוטת התריס שלהן מאוזנת, למרות שהן ממשיכות לסבול מתופעות של תת פעילות למשל, שהשכיחה בהן היא עלייה במשקל. כיצד זה קורה?
בלוטת התריס פשוט עדיין לא מאוזנת, הרפואה מערבית מסתפקת באיזון ביוכימי בלבד ולא מתייחסת מטפלת בבסיס הבעיה. חשוב להדגיש שכמעט תמיד נלווים לחוסר האיזון בבלוטת התריס, גם היבטים נפשיים התורמים להתפתחות המחלה, וטיפול בהם עוזר להחלמה.

איך מטפלים ברפואה הסינית?
הסיבה לתת-פעילות של בלוטת התריס, היא אנרגיה ירודה של הכליות וחוסר איזון בשתי האנרגיות הראשיות: יין ויאנג. על כן, נתמוך בכליות בעזרת דיקור סיני וצמחי-מרפא ובדרך זו נוכל להשיג החלמה מלאה ועורר את הבלוה לחיים מלאים. צמחי המרפא והדיקור הסיני מאיצים את זרימת הדם באזור הבלוטה, מזינים את הגוף ומפעילים מחדש את זרימות האנרגיה בכל הגוף, משפרים את חילוף החומרים הכללי ובכך מגבירים את יכולת הגוף להסתגל לתנאי הסביבה.

חשוב לי להדגיש, כי כל עוד לא קיבלתם הורמון חלופי, הסיכוי להחלמה הוא גבוה. לעומת זאת כאשר ניתן טיפול הורמונלי, מבטלים את הצורך של הבלוטה לפעול בעצמה וכך הבלוטה מתחילה להתנוון!
ולכן אני ממליצה לכל הנשים, צעירות ובוגרות כאחד, לנסות דרך טיפולית חלופית זו, לפני התחלת טיפול תרופתי ולחסוך טיפול תרופתי לכל החיים. זכרו כי הטיפול בדיקור סיני מתמקד הן בשורש הבעיה והן בתסמינים.סיניצ'י-דקירה קטנה הקלה גדולה
כי מיליארד סינים לא טועים.  

להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח