בעיות מרפק


  מרפק טניס TENNIS ELBOW (טניס אלבו)

מרפק טניס הוא מצב של דלקת בגידים. הדלקת נובעת מקרע במוצא הגידים הפושטים של שורש כף היד והאצבעות אשר ממוקם בצד החיצוני של המרפק.
אזור המוצא המשותף של השרירים מן העצם בנוי מרקמה חיבורית קשה אשר משתפשפת בעצם. אם הרקמה מגורה ע”י פעילות פתאומית או פעילות-יתר, הלחץ בינה לבין העצם עולה ומנתק את אספקת הדם לסיבי השריר. הגידים מתחככים על גבי העצם וסיבי השריר נדחסים בין שני המבנים הנוקשים והדבר גורם לכאב רב.
 
גורמים:  
  1. עומס רב על השרירים הפושטים של שורש כף היד. סינדרום זה שכיח אצל אנשים שצורת עבודתם דורשת סיבוב של האמה ואקסטנציה של שורש כף היד, כגון: נגרים, שחקני טניס ושחקני בייסבול.
  2. מתיחת יתר של גיד השרירים הפושטים המשותף כתוצאה מיישור מהיר ואגרסיבי של המרפק. הגיד הנקרא extensor digitorum communis מחבר את השרירים הפושטים לגבשושית הלטראלית החיצונית בעצם הזרוע, מתנוון וחלק מסיביו נקרעים.
סימפטומים: רגישות וכאבים נקודתיים באיזור הגבשושית החיצונית של עצם הזרוע. הכאבים יכולים להקרין ל2/3 הקרובים לגבשושית ולעיתים תופיע הקרנה למעלה לכיוון הזרוע. כמו כן, תיתכן נפיחות מקומית. הכאבים מתגברים כאשר מבצעים תנועות סיבוב, המטופל מתקשה לאחוז בחפצים במיוחד כשמרפקו נעול והכאבים ללא טיפול הולכים ומתגברים.
 
הטיפול:
לרפואה הסינית הצלחות רבות בטיפול בטניס אלבו. הטיפול הינו משולב וכולל:
  1. דיקור סיני בנקודות השפעה של המרפק ונקודות מקומיות רגישות.
  2. שימוש במכשירי עזר כגון TENS ואלקטרואקופנקטורה אשר מסייעים בהקלה על כאבים, בשיפור וחידוש זרימת דם לאיזור ובריפוי דלקת.
  3. עבודה מנואלית באמצעות טווינא (פיזיותרפיה סינית) המורידה עומס מהשרירים ומשככת כאב.

 

להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח