גיל מעבר


זה קורה לכולנו (הנשים) בדרך כלל לקראת סוף שנות ה40 או אחרי גיל 50 לחיינו כשהמחזור החודשי נפסק בהדרגתיות עד להפסקה מוחלטת- ברוכות הבאות לגיל המעבר, הנקרא גם גיל העמידה או מנופאוזה. בגלל המעבר והחוסר איזון שנוצר בגופכן, השחלות כבר אינן מתפקדות בצורה יעילה ולעיתים מופיעים סימפטומים שונים ובהם הנפוצים ביותר הם גלי חום שפוגעים ברציפות השינה וגורמים לעייפות מתמשכת. תופעות נוספות מתבטאות באי שקט, עצבנות, כאבי ראש, ירידה בזיכרון, דופק מהיר, סחרחורות, הפרעות בתחושה בגפיים, עלייה במשקל, יובש בנרתיק, דלקות בדרכי השתן, הזעה מוגברת בייחוד בלילה, חוסר איזון הורמונאלי, הפרעות שינה, דיכאון ועוד.

הגלי חום מופיעים אצל 75% מהנשים. אצל 25% עד 50% מהן התופעה נמשכת יותר מחמש שנים. מה שמעניין, שרק 10% מהנשים בסין חשות את סימפטומי גיל המעבר לעומת 75% מהנשים במערב. למה? התשובה פשוטה- שילוב נכון של תזונה ושימוש תדיר ברפואה הוליסטית שלמה.

לעומת הסינים, אצלנו הרבה נשים פונות אל הרפואה המערבית שמציעה טיפול המכונה .H.R.T או בשמו בארץ- "טיפול הורמונאלי חילופי". הטיפול בעצם מהווה תחליף ליצור ההורמונים הטבעי שהגוף הפסיק לייצר. הבעייתיות היא שהטיפול ההורמונאלי מלווה במקרים רבים בתופעות לוואי, ואף מחקרים הוכיחו כי קיים קשר בין הטיפול לבין דלקת פרקים מסוג אוסטיאופרוזיס, וכן בסיכויים גבוהים יותר לחלות בסרטן השד.  

הסינים רואים את גיל המעבר כשלב טבעי בחיים שאין להתנגד לו, ולכן מציעים דרכים טבעיות להקלת החוסר איזון, בין אם באמצעות דיקור ובין אם באמצעות צמחי מרפא ותזונה נכונה. הסינים מסבירים את תופעות גיל המעבר באמצעות האיזון בין יין-יאנג- בגיל המעבר רמת היין יורדת, מה שיכול להסביר את הגלי חום, את העייפות, הצמא והחוסר מנוחה. לכן הדיקור יתמקד, בין היתר, בנקודות הקשורות לכבד ולכליות כדי להשיב את האיזון למערכת הנוזלים. על זה נוסיף נקודות אשר גורמות לתחושת רוגע כדי לעזור לטיפול במצבי הרוח. הטיפול בדיקור סיני יחזיר לגופכן את ההרמוניה הטבעית ויטפל בחוסר האיזון ההורמונאלי אשר מתרחש בגיל המעבר.

אסיים את המאמר בהמלצות: הימנעו בתקופה זו ממזונות מחממים כמו קפה, אלכוהול, פלפל חריף, פלפל שחור, חרדל, בשר, ג'ינג'ר, חזרת, הל, קינמון, שמן סויה ואגוזי מלך.
מה שמותר ורצוי הם: חיטה מלאה, גריסים, טופו, שעועית מש, שעועית ירוקה, מלפפון, עגבנייה, סלק אדום, אננס, בננה, אגס, תפוח, ענבים, אבוקדו, מנגו, ביצים, סרדינים, ברוקולי, כרוב, טחינה, אוכמניות, זיתים, יוגורט, מנגו, עגבנייה, ענבים, פטל, פרי הדר, קיווי, ושזיף.
ממליצה לאכול ארוחת הערב בין השעות שש לשבע בערב, ולא מאוחר יותר.

עיזבו הורמונים, לכו על דיקור סיני.
סיניצ'י-דקירה קטנה הקלה גדולה, כי מיליארד סינים לא טועים.

 

 לעיון במכתב המלצה ממטופלת מרוצה, לחצו כאן. 


להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח