גמילה מעישון


סיגריה אחת פחות ביום - שעה אחת יותר בחיים

כל כך קטנה, עם כל כך הרבה חומרים רעילים

אז מה יש בסיגריה שכל כך לא בריא לגופינו? ממבט ראשון זה נראה כמו 10 ס"מ של טבק, אך ממבט מעמיק ניתן למצוא מעל 4000 חומרים רעילים שמרביתם מסרטנים!

הטבק מופק מעלים שבשריפתם משתנה הרכבם הכימי. חלק מתוצרי הפירוק של עלי הטבק האלה נהפכים לחומרים הרעילים הללו ובהם חומרי הדברה, חומרי שימור ועוד.

בדרכם לריאות המעשן, חומרים אלו עוברים בדרך פומית לגרון כשחלקם נמסים ברוק ונבלעים. לבסוף ימצא חלק גדול מהם את דרכו למחזור הדם.

בעשן סיגריה אחת יש 40-30 מיליגרמים של חלקיקים מוצקים, כאשר המרכיבים העיקריים הם ניקוטין, עיטרן, הידרוקרבונים, פנוליםאלדהידים וקטוניםשונים. 

מבחינת גזים,  כ-95% הם תוצרי בעירה כגון חנקן, דו-תחמוצת הפחמן וחד-תחמוצת הפחמן. והיתר גזים אחרים, בחלקם רעילים מאד כגון: ציאניד, אמוניה,אקרולאין, תחמוצות חנקן וחומצות שונות, כאשר מרביתם הוכחו כמסרטנים.

נזקי העישון

כל כך הרבה מחלות גורמת הסיגריה, בעישון אקטיבי ופסיבי. מומחים מעידים על כך שאין צורך בשאיפת העשן לריאות בכדי לגרום לנזקים, אלא כניסתו לחלל הפה כבר גורמת לנזק בריאותי כבד.

מבין המחלות הנגרמות כתוצאה מעישון ניתן למצא:

  • מחלות נשימתיות: ברונכיטיס, אסטמה ונפחת הריאות (אמפיזמה), COPD 
  • פגיעות מח: ירידה בזיכרון וביכולת הריכוז 
  • פגיעות כליות
  • פוריות הגבר: פגיעה ישירה בזרע ואין אונות (אימפוטנציה)
  • מחלות עור: הופעת קמטים מוקדמת, עור מדולדל והזדקנות עור מזורזת
  • סרטן: השפתיים, הגרון, הריאות, מערכת העיכול ודרכי השתן
  • מחלות לב וכלי דם
  • פגיעות שונות: עכירות הקרנית (קטרקט), כיבים בקיבה ובתרסריון (אולקוס), כאבי גב, אוסטיאופורוזיס (בריחת סידן) ואלרגיות

טיפול גמילה מעישון על פי הרפואה הסינית

לפי הרפואה הסינית, תקיעות באנרגית הכבד קשורה גם לתופעות פיסיות וגם לתופעות נפשיות.

במקום שהכבד יעבוד באופן טבעי וללא כל עזרה, הניקוטין הופך אותו לעצלן.

אם אנחנו מעשנים סיגריות באופן קבוע ומפסיקים באופן מיידי, הכבד בעצם עובד לאט יותר ומשפיע בעצם על כל המערכות בגוף ואז יש נטייה לכעסים, עצבנות, תקיעות רגשית, מתח ותסכול כמו גם לתופעות פיסיות כגון בעיות עיכול, תנודות ברמות הסוכר לאורך היום ועצירות.

לכן חשוב מאוד שהטיפול יתבצע באופן הדרגתי.

המטרה בטיפול בדיקור סיני להפסקת עישון היא כפולה. הטיפול מאיץ את התפקוד של הכבד, מחזק ומסייע לו לתפקד בצורה מספיק טובה מבלי להיות תלוי בניקוטין. במקביל, הטיפול מתמקד בהוצאת רעלים מהגוף, בעיקר את שאריות הניקוטין.

כלומר, פתרון כל הבעיות שתוארו לעיל הנובעות מהפסקת עישון.

שילוב של דיקור אוזן עם דיקור בנקודות מערכתיות, צמחי מרפא וטכניקות נוספות ישליטו רוגע תמידי על הנגמל ובכך יתרמו להפסקת העישון תוך כדי סילוק הרעלים מהגוף.

בנוסף, מכיוון שכח הרצון הוא כלי בלתי נפרד מהיגמלות מעישון, חשוב לחזק אותו.

על פי הרפואה הסינית, כח הרצון משתייך לכליות ועל כן, באמצעות נקודות דיקור המחזקות את אספקט הכליות, אוכל לחזק את כח הרצון של הניגמל ובכך להגדיל את הסיכויים להצלחה מהירה יותר ותוצאות טובות יותר.

להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח