דורבן


דורבן היא תופעה של כאב עמום בעקב הרגל, דקירה ולעיתים אפילו צריבה בזמן הליכה או דריכה על כף הרגל. במקרים חמורים יותר, הכאב גורם לקושי רב בהליכה ואף צליעה. רוב האנשים שסובלים מהתופעה מדווחים כי היא מופיעה לאחר פעילות פיזית או לאחר דריכה ראשונה לאחר ישיבה ממושכת. התופעה נגרמת כתוצאה מדלקת בחתולית הכפית, שהינה הרקמה הקשה שמחברת את העקב עם תחילת האצבעות. תפקיד הרקמה הוא לשמור על הקשת של כף הרגל. בחלק מהמקרים, יופיע כאב לא רק בעקב, אלה גם באזור גיד האכילס, הצד הפנימי של כף הרגל ולאורך הרגל עד הברך.

ישנם מספר גורמים שיכולים לגרום לתופעה:
-עודף משקל
-ריצה למרחקים
-אנשים בגיל העמידה
-עמידה ממושכת
-קשת כף רגל גבוהה מאוד
-התחלה של פעילות ספורט חדשה כגון ריצה בכביש ולא על מסלול ריצה
-התקצרות או התכווצות של שרירי התאומים
-נעליים לא מתאימות
-פעילות גופנית מאומצת ובלתי מבוקרת

רוב המטופלים שהגיעו אליי פנו לפני כן לאורופד שהציע להם נעליים מתאימות, מדרסים מיוחדים, משככי כאבים שונים, ובמקרים חמורים אפילו זריקות סטרואידים, גלי קול או גלי הלם ואף ניתוח. לסטרואידים אמנם יש יכולת טיפולית כנגד הדלקת, אך לעיתים זוהי רק הקלה זמנית. לכן, אני תומכת בשיטה הטבעית ונטולת תופעות לוואי-
הדיקור הסיני. לעומת הפיתרונות של הרפואה המערבית, הדיקור הסיני נותן מענה יעיל לבעיה הן בהיבט הפיזי להורדת הכאב לטווח הארוך והן בהיבט הנפשי.

הטיפול בדיקור סיני אצלי בקליניקה יתמקד בנקודות דיקור מקומיות בכף רגל ובקרסול ובנוסף בנקודת דיקור מערכתיות בכל הגוף, המסייעות להפרשת אנדרופינים- נוגדי כאב טבעיים שמופרשים ע"י המוח, נקודות אנטי-דלקתיות במידה והדלקת פעילה ונקודות כלליות לשיכוך כאב. בחלק גדול מן המקרים שהיו אצלי בקליניקה, המטופלים הרגישו שיפור מיידי כבר בזמן הטיפול!

הטיפול בדיקור סיני מתבצע באמצעות מחטים חד פעמיות וסטריליות, הטיפול אינו כואב ומשולב עם מכשירים רפואיים המטפלים בבעיות כאב באמצעות פולסים חשמליים.

אסיים את המאמר במס' עצות שניתן לעשות לבד כשיש דורבן:
- חשוב לנוח ולא לאמץ את הרגל
-הליכה לאחור יכולה לעזור.
-כמובן מומלץ ללכת עם נעליים נוחות.
- מתיחות קלות לשרירי הרגליים.
-אמבטיות חמות
-למתוח את אצבעות כף הרגל כלפי מעלה עד שמרגישים מתיחה בחיתולית הכפית.

חשוב לי להדגיש כי המטרה בדיקור סיני היא לא לטפל רק בסימפטום, אלה לטפל בשורש הבעיה, כדאי למנוע את חזרתו של הכאב. דיקור סיני יעיל מאוד לטיפול בתופעה של דורבן בעקב וברוב המקרים הריפוי מהיר ואיכותי!

סיניצ'י-דקירה קטנה הקלה גדולה
כי מיליארד סינים לא טועים. 

 

לקריאת מכתבי המלצה בנושא, לחצו כאן. 

להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח