הפרעות שינה


רבים סובלים מבעיות שינה (אינסומניה) - 3 מתוך 4 אנשים (!) יסבלו מהפרעות שינה במהלך חייהם. מרבית הסיבות של בעיות השינה הינן פסיכולוגיות ומקורן בנפש, אך גם בעיות רפואיות לעיתים הן הסיבה לבעיות השינה, כגון: הפסקות בנשימה, בעיות לב, אלרגיה, אסטמה, פיברומיאלגיה, אפילפסיה, גלי חום בתקופת גיל המעבר אצל נשים, עבודה בלילות ותופעות לוואי של תרופות שונות הגורמות לנדודי שינה.כמו כן, בעולם המודרני והלחוץ בו אנו חיים, בשילוב עם תזונה לא מסודרת ומתח בעבודה או בבית, גם הם יוצרים מצבים של נדודי שינה. אורח החיים הזה מתאפיין במחשבות מטרידות שעולות לנו מהתת מודע בלילה, סיוטים וחוסר שקט גופני המפריע לגופנו להיות בשלווה וברוגע. חשוב לא להזניח ולמצוא את הגורם שמפריע לשינה או לפנות לעזרה-מחקרים הראו שחסך שינה עלול לגרום לבעיות בריאותיות כמו הגברת הסיכון ללקות בדיכאון, לפתח השמנה, לפתח מחלות לב ולפתח סוכרת.

אל תטעו לחשוב כי הבעיות יעברו או כי בעיות השינה שלכם הן "קלילות", תחת ההגדרה של אינסומניה נכנסים:

קושי בהירדמות, שינה מופרעת ו/או קלה, חרדה/דפיקות לב לפני השינה, שינה מרובת חלומות, סיוטים, התעוררויות תכופות במהלך הלילה, יקיצה מוקדמת מדי ועוד...כל אלה גורמים לכם לחוש בעייפות, בין אם היא חולפת לאחר כמה שעות ובין אם היא לאורך כל היום. שני המצבים הללו יכולים לגרום לבעיות בריאותיות.

אם תפנו לרופא, הם יציעו לכם מגוון כדורי שינה, אך לפני תחילת השימוש בהם יש לקחת בחשבון כי הם גורמים לתלות (התמכרות) ובמקרה של הפסקת צריכתן- הבעיות שינה יחזרו ואף יחמירו. במקרים יותר רציניים, קיימת סכנת הרעלה כאשר נוטלים מנת יתר. כמו כן, יהיה עליכם אסור לנהוג או לעשות כל פעילות אחרת התדרוש קואורדינציה. אם כל אלה לא הלחיצו אתכם מספיק, תרופות אלה גם ידועות בתופעות לוואי באיברים חיוניים: במערכת העצבים, שרירים, נשימה, לב ומחזור הדם. תופעות לוואי נוספות של תרופות אלו יכולות להיות גם חשק לישון במהלך היום, תחושת בחילה, הקאות, תגובה אלרגית של הגוף ותחושת ערפול חושים עד כדי פגיעה בתפקוד היומיומי של המטופל.

לעומת אלה, הרפואה הסינית מציעה דיקור וצמחי מרפא שלא גורמים לשום תופעות לוואי למיניהם, לא מפתחים תלותיות והפיתרון הוא לטווח ארוך. הרפואה הסינית מתייחסת לבעיות שינה כאל עודף ביאנג או חוסר ביין, ואלה נוצרים מדאגה, מאמץ, עבודת יתר, כעס, דיאטות, לידה, מחלות וכו'. בגלל שעל השינה אחראים הלב, הכבד, הכליות, הקיבה והטחול, הדיקור יעבוד על הנקודות בגוף אלייהן הן קשורות ישירות לאיברים אלה. כך בעזרת הדיקור, נזרים אנרגיה חדשה ונשחרר אנדורפינים במוח הידועים בכך שהם משפרים את איכות השינה ומשככים כאבים שונים. דיקור סיני ידוע כטיפול מרגיע ומאזן, לא פעם המטופלים שלי נרדמו על מיטת הטיפולים.

אל תחששו-כמו שאני ציינתי במאמרים הקודמים שלי, הדיקור מתבצע באופן שטחי, כאשר במרבית הטיפולים אין המטופל חש כלל בהחדרת המחט. כאמור גם אין סכנה של היווצרות תלות בדיקור או בצמחים המשמשים ברפואה הסינית.  בואו לטיפול בדיקור סיני, שיגרום לכם לחזור לשינה בריאה ועמוקה ללא תחושת נמנום וכבדות אחרי ההתעוררות.


וזכרו-הרפואה הסינית אינה מפרידה בין גוף לנפש, ולכן טיפול בגוף יכול להשפיע על הנפש, ולהיפך. סיניצ'י-דקירה קטנה הקלה גדולה
כי מיליארד סינים לא טועים.

להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח