טחורים


מהם טחורים?
הטחורים הם למעשה דליות הוורידים באזור פי הטבעת, מדובר למעשה בצבירים גדולים או כואבים במיוחד של כלי דם הממוקמים באזור זה. לרוב, טחורים באים לידי ביטוי כדימום אדום מבריק על נייר הטואלט, האסלה או על משטח הצואה עצמו.  מחלות הטחורים נפוצות במיוחד בארצות מתועשות, המחלה מופיעה בקרב כ-60 אחוזים מכלל האוכלסיה הבוגרת בעולם בשלב כזה או אחר של חייהם. כאשר הטחורים בולטים כלפי חוצה הם מכונים 'טחורים חיצוניים' וכאשר הטחורים נמצאים בפנים הם מכונים 'טחורים פנימיים'.

מה הם הגורמים להיווצרות הטחורים?
הסיבה העיקרית להיווצרות הטחורים הינה התגברות הלחץ באזור החלחולת ופי הטבעת. באזור זה קיימת מערכת ורידים האמורה לנקז את הדם מהאזור, גורמים המגבירים את הלחץ באזור, מאיצים את היווצרות הטחורים. בין הגורמים העיקריים לטחורים ניתן למנות - עצירות, משקל עודף, הריון ומאמצים בלידה, פעילות גופנית מואצת וכיו"ב.

טחורים בראי הרפואה הסינית:
החיפוש אחר פתרון לבעיית הטחורים עלול להיות קשה ומביך עבור רבים מן החולים, אפילו אבחון אצל פרוקטולוג באמצעות בדיקה חיצונית או פנימית של פי הטבעת, כרוך באי נעימות עבור אנשים מסוימים.
בשל כך, דיקור סיני מהווה פתרון מומלץ לבעיה שכן אינו כרוך בטיפול מקומי בפי הטבעת, אחוזי ההצלחה שלו גבוהים במיוחד ומדובר בטיפול יעיל ולא פולשני. במהלך הדיקור אין כל מגע באזור פי הטבעת, אלא בעיקר בגפיו של המטופל.

מטרותיו של הדיקור הינן הפחתת הכאב והחזרתן של יכולות התפקוד ואיכות החיים שאבדו - דיקור סיני מסייע לגוף לשחרר אנדורפינים, אלו הם למעשה נוגדי כאב טבעיים, בשל שחרורם ההקלה בכאב מורגשת באופן מהיר למידי ומטרות אלו מושגות לאחר מספר מועט של טיפולים.  
דיקור סיני עוזר לכווץ את כלי הדם ובו זמנית להגביר את זרימת הדם לאזור פי הטבעת, על מנת לאפשר חילוף חומרים בריא ברקמות באזור זה, הדיקור מסייע בנוסף לשמירת טונוס שרירים חזק בפי הטבעת.

הרפואה  הסינית מטפלת בטחורים באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא והתאמת תפריט תזונה לכל אדם באופן פרטני. אך מעל הכל אני שמה דגש על להסביר למטופל את מקור הבעיה שגרמה להיווצרות הטחורים מלכתכילה ועוזרת לו להבין כיצד יכול לשנות את אורח חייו בצורה כזו, שתמנע מהתופעה לחזור על עצמה - חשוב לדעת שכאשר המטופל שומר על כללי תזונה אשר מתאימים לו באופן אישי, הדרך לריפוי מלא הינה קצרה.

דיקור סיני - לאחר ניתוח טחורים
בין חסרונותיו הבולטים של ניתוח להכנסת טחורים הינו שלב ההחלמה הידוע כארוך וכואב ככלל.
דיקור סיני הינו אפקטיבי ביותר בשיכוך כאבים, היתרון של הדיקור טמון ביכולתו לעזור לגוף להתחזק ולטפל בחוסר האיזון הפנימי שיצר את הבעיה מלכתחילה. לכן גם לאחר ניתוח להכנסת טחורים ניתן להיעזר בדיקור סיני.

סיניצ'י-דקירה קטנה הקלה גדולה, כי מיליארד סינים לא טועים.

להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח