כאבי גב


כאב גב הוא הכאב הכי נפוץ בעולם. איך לא? אנחנו רוב הזמן יושבים מכופפים במשרד או מול המחשב בבית. הבעיה מתדרדרת כשהיא לא מטופלת, ועלולה להוות פגיעה משמעותית באיכות החיים, בעלת משמעויות כלכליות והגבלה בפעילות היומיומית.
לבעיות גב ישנן סיבות נוספות, כגון: פריצת דיסק, טראומות שונות, עודף משקל, שרירי בטן חלשים, קשת מותנית גדולה, כיווץ או מתיחת שריר, והרשימה לצערנו עוד ארוכה. כך הגענו למצב ש80% מהאוכלוסייה סובלת מכאבי גב. אצלנו ב'סינצ'י' אנחנו ממליצים לעזור לכם להיפטר מהבעיה אחת ולתמיד בעזרת דיקור סיני.

תשכחו מתרופות העלולות לגרום לכם לתופעות לוואי שיכולות לסבך את המצב הבריאותי עוד יותר, מטיפולים חודרניים ובמיוחד מניתוחים. לפי מחקרים שנעשו בבריטניה ובגרמניה, הוכח כי דיקור סיני מקל על כאבי גב לטווח ארוך וללא שום תופעות לוואי. במשך אלפי שנים הסינים טיפלו בכאבי גב ופריצת דיסק בהצלחה רבה ללא ניתוחים וללא הזרקה של סטרואידים, מתוך הבנה שלגוף יש יכולת לרפא את עצמו אם רק נדע ללחוץ במקומות הנכונים.

עמוד השדרה שלנו נושא את משקל גופנו העליון ומאפשר לנו להיות יציבים וזקופים. אבל עם התפקיד הנכבד שלו, הוא גם רגיש: לפגיעות, מחלות, זיהומים ולעומס – אך הדיקור הסיני מעניק לעמוד השדרה את התמיכה שהוא כה זקוק לה. אל תדאגו-הדיקור הסיני ברוב המקרים אינו מורגש ובוודאי שאינו כואב. המחטים דקות מאוד, מוכנסות בצורה שטחית, אך עמוק מספיק כדי לגרות את הנקודה ואת סיבי העצב. הגירוי של המחט בנקודות המסוימות עוזר לשלוח דם, אנרגיה ואותות חשמליים לאזור הפגוע וגורם לשחרור של נוגדי כאב טבעיים והורמונים אשר מקלים על הכאב. כך הדיקור מעורר לחיים את מנגנוני ההגנה של גוף האדם: הוא גורם לגוף להפריש חומרים אנטי דלקתיים, לשכך את הכאבים ולהרפות שרירים תפוסים.

חשוב לציין כי דיקור סיני לא יוצא לדרך בטרם התבצע אבחון מקיף. במידה ויש למטופל תיק רפואי המכיל צילומי CT/ MRI / רנטגן ומסמכים רפואיים שונים אני עוברת על הכל על מנת לקבל מידע משלים מבחינת הרפואה הקונבנציונלית. בנוסף ייבחן מצבן של הכליות שכן הן מהוות גורם משפיע מאוד על הגב, וחוסר איזון באנרגיית הצ’י של הכליות עשוי להיות לעיתים הגורם לכאבים. במידה וכאב הגב אכן קשור לכליות, יכולים להופיע סימפטומים נוספים כמו כאבי ברכיים ובעיות הקשורות למערכת השתן. נושא נוסף שייבחן הוא מצבו של הכבד, שרירים תפוסים בגב על פי הרפואה הסינית, הם תוצאה של חוסר איזון באנרגיית הצ’י של הכבד. במקרה זה יכולים להופיע סימפטומים נוספים כגון מתח, לחץ וכעס בלתי נשלט.

בסיום לימודי קיבלתי תעודת התמחות באורטופדיה סינית, עברתי השתלמות מיוחדת באורטופדיה ובעיות כאב ולקחתי חלק פעיל במחקר הנערך במיון אורטופדיה בביה"ח אסף הרופא בשביל ללמוד לשלב את תחום האורטופדיה בדיקור הסיני.  בהתאם לצורך ולאבחון, אשלב בחלק מהטיפולים את מכשיר הTENS והאלקטרואקופקטורה.

מטופלים רבים אשר סבלו שנים רבות מכאבי גב - מודים לי כיום לנוכח הטיפול היעיל שקיבלו. אך יש להדגיש כי הטיפול אינו חד פעמי ויש להקפיד על סדרה של מפגשים לטיפול. אך אני מבטיחה לכם כי כבר בהתחלה, יש הקלה עצומה ואנשים לא מבינים מאיפה הקסם הזה הגיע.

השיפור באיכות החיים ובמצב הרוח של המטופלים שלי מהווה את הסיבה שבגללה אני אוהבת את המקצוע הזה.
בדיקור הסיני מטפלים בשורש הבעיה ולא רק בסימפטום. כי מיליארד סינים לא טועים. 
סיניצ'י-דקירה קטנה הקלה גדולה

 

לעיון במכתב המלצה הנכתב בידי מטפל מרוצה, לחצו כאן.

להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח