כאבי ראש ומיגרנות


אחד מסוגי כאבי הראש הנפוצים ביותר בעולם הינו מיגרנה. כאב ראש מסוג זה עלול להופיע בתדירות גבוהה, עוצמת הכאב עלולה להיות טורדנית ברמה כזו שלעיתים אף משביתה את הסובלים ממיגרנה מכל פעילות יום יומית.
במרבית המקרים, הפתרון הראשוני הינו שימוש במשככי כאבים ותרופות, אך חלק גדול מהחולים אינם מגיבים לטיפול התרופותי.

לכן, רבים מבקשים טיפול באמצעות דיקור סיני, אשר מצליח להעניק מענה לסוגיית כאבי הראש עבור חלק נרחב מהפונים, ולהפחית בצורה ניכרת את תדירות ועוצמת התקפי המיגרנות.

מדוע נגרם הכאב?

כאב אשר מורגש בזמן מיגרנה נגרם בשל התרחבות כלי דם במוח, התרחבות זו גורמת לגירוי של קולטני הכאב באותו האזור. לעיתים בשעת התקף, נוצרת אצל החולה רגישות גבוהה לאור ולרעש ולכן פעמים רבות, מעדיף אדם הסובל ממיגרנה להיות בחדר חשוך ללא גירויים מהסביבה, עד כדי כך שבמקרים מסוימים שינה עוזרת להפחתת הכאב.במקרים קשים ילווה כאב הראש בתחושת בחילה ולעיתים אף בהקאות.
תדירותו ואורכו של התקף המיגרנה משתנה מאדם לאדם והוא יכול להמשך בין שעה עד לשלושה ימים ויותר במקרים קשים.

מי סובל ממיגרנה?

מרבית המקרים שכיחים בקרב הגילאים עשרים עד ארבעים, אך ישנן סיטואציות בהן גם ילדים צעירים, אף בגיל שלוש סובלים ממיגרנה. כמו כן - בשורה מרה למין היפה, נשים סובלות ממיגרנות פי ארבע מגברים!
הסיבות לכך הן ככל הנראה הורמונאליות, ניכרת עלייה בהתקפי המיגרנה אצל נערות בזמן המחזור החודשי. נתון נוסף שתומך בטענה זו הינו שנשים רבות בהריון אשר סבלו ממיגרנות בעברן, מדווחות על העלמות הכאבים בתקופת ההיריון. כמו כן, נשים אשר הגיעו לגיל המעבר ומדווחות על הפסקת המחזור, מדווחות בנוסף על העילמותן של המיגרנות.

דיקור סיני - מחט קטנה מעלימה כאבים גדולים.

על פי תורת הרפואה הסינית, הדיקור גורם לשינוי מאזן האנרגיה בגוף, ולשחרור חומרים כגון: סרוטונין ואנדרופינים, אשר מסייעים באופן משמעותי בהקלה על כאב.
הדיקור הסיני משמש גם כטיפול אקוטי להקלה מיידית על הכאב, וגם כטיפול מונע לאנשים אשר סובלים ממיגרנה כרונית. טיפול אקוטי מתאים במקרים של כאבי ראש קלים, ומטופלים רבים מדווחים על הקלה מיד בתום הטיפול. במקרים של טיפול מונע, נדרשים המטופלים להגיע לטיפול 1-2 פעמים בשבוע, על מנת להשיג שיפור משמעותי במצבם לטווח הארוך.

מחקרים מציגים: טיפול בדיקור סיני יעיל יותר מטיפול תרופתי למיגרנה.

התרופות הניתנות לסובלים ממיגרנה משפיעות על כיווץ והתרחבות כלי הדם במוח, ועל כן הן גם מייצרות לא פעם תופעות לוואי על כן, המחקרים מציגים כי 80 אחוזים מהמשתמשים בתרופות אינם מרוצים מהטיפול התרופות שאינו מצליח בסופו של דבר להעביר את המיגרנות לחלוטין. לעומת זאת, הטיפול בדיקור סיני גורם לשחרור טבעי של חומרים כימקליים בגוף כאמור, סרוטונין ואנדרופין, חומרים אלו מטפלים בכאב בצורה טבעית וללא תופעות לוואי.

סיניצ'י-דקירה קטנה הקלה גדולה
כי מיליארד סינים לא טועים.  לקריאת מכתב המלצה ממטופלים מרוצים, לחצו כאן.
להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח