סוכרתסוכרת הינה אחת המחלות הפוצות ביותר ברחבי העולם, ובנוסף היא גם אחת מהמחלות המסובכות ביותר.
סוכרת הינה למעשה מחלה מטבולית אשר מתאפיינת ברמה גבוהה של גלקוז בדם ובשתן. מאפיין נוסף של המחלה הוא חוסר היכולת של הגוף לייצר או להשתמש בכמות מספקת של אינסולין.
הרפואה המודרנית מכירה בכמה סוגים שונים של סוכרת: סוכרת נעורים, סוכרת 2 (ידועה גם בתור סוכרת מבוגרים) וסוכרת הריונית.

הגורמים לסוכרת:
ישנם גורמים שונים לכל אחד מסוגי הסוכרת, אך לרוב מדובר בשילוב של גנטיקה, תזונה והשפעות סביבתיות.
אחד הגורמים המכריעים בהיווצרות סוכרת 2, הינו עודף משקל, גורם זה מהווה את אחת הסיבות למספר הגבוה של חולי סוכרת מסוג זה ברחבי העולם.
גורם נוסף אשר עלול להוביל להתפרצות סוכרת הינו פגיעה בלבלב, פגיעה בלבלב יכולה להתרחש כתוצאה מווירוס, טראומה פיזית, או כל בעיה סביבתית כזו או אחרת.

הטיפול המערבי במחלת הסכרת:
מחלה זו הינה חשוכת מרפא, לכן המטרה בטיפול המערבי היא לשלוט במחלה, שליטה זו באה לידי ביטוי באיזון כמות הגלוקוז בדם, איזון זה נוצר ע"י שימוש באינסולין באמצעות זריקות/נטילת כדורים. כמו כן פעילות גופנית ותפריט תזונה מאוזן הם מנת חלקם של ככל המטופלים.
איזון זה הינו הכרחי על מנת להימנע מסיבוכים בריאותיים רבים אשר מביאה עימה המחלה וביניהם: מחלות לב, הפרעות בראייה ואף עיוורון, יתר לחץ דם, הפרעות בתפקודי כליות, מחלות חניכיים, פגיעה במערכת העצבים, עייפות, דיכאון וסיבוכים במהלך הריון.

סוכרת בראי הרפואה הסינית:
טיפול על ידי הרפואה הסינית עשוי להוביל להחלמה מלאה מסוכרת סוג 2 אשר אובחנה בזמן, ואילו במקרה של סוכרת נעורים, הטיפול מתמקד במניעת החמרת המחלה והיסמפטומים.
על פי הרפואה הסינית מומלץ לטפל בסוכרת באמצעות דיקור, זאת על מנת למגר את התסמינים הקשורים למחלה ולהפחית את הצורך באינוסלין.

הדיקור הסיני נמצא יעיל כמסייע לתהליך התחזקותו של הגוף ושיפור תפוקדיה של המערכת החיסונית. בנוסף, דיקור סיני מסייע להורדת סטרס ומשפר את תפקודם של איברים פנימיים.

אבחון המטופל יתבצע על פי הגישה הסינית הרווחת כלומר אבחון על ידי מדידת דופק, ובחינת הלשון.
נוסף על כך ישתואל המטופל באופן מקיף על מנת לרקום עבורו את הטיפול היעיל ביותר.
מלבד הדיקור במקרים מסוימים ינקטו גם טכניקות הכוללות שימוש בצמחי מרפא, שינויים בתזונה ותרגילים אנרגטיים.

הטיפול על פי הרפואה הסינית מתמקד בויסות זרימת הדם ואיזון כלל מערכות הגוף. באמצעות טיפול ממוקד ונכון ניתן לצפות לתוצאות משביעות רצון בהליך הטיפול בסוכרת.

סיניצ'י-דקירה קטנה הקלה גדולה
כי מיליארד סינים לא טועים.   


להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח