פציאליס


לא הרבה שמעו על פציאליס,אך היא נפוצה בקרב מבוגרים, חולי סכרת ונשים בהריון.
הפציאליס הינה בעיה המערבת פגיעה בעצב הפנים, ומתבטאת לרוב בשיתוק חד צידי פתאומי של הפנים, חולשה, רפיון או קשיחות של הצד הפגוע, אסימטריה של הפנים, צניחה של זוית העין והפה, החלקה של קפל החיוך וקפלי המצח.

 

מעבר לפתאומיות המחלה, לאותם אנשים קשה לחזור ליחסיהם החברתיים, הדימוי העצמי נפגע ובעיקר שגרת חייו הקודמת משתנה בקיצוניות: לחולים אין יכולת לחייך, לעיתים יש הפרעות בדיבור,  קיים בדרך כלל קושי לעצום את העין-דבר שמוביל לירידת דמעות ויובש בקרנית, לעיתים נפגעות גם תחושות הטעם ויש רגישות ייתר בשמיעה.

מהם הגורמים למחלה?

-וירוס ע"ש בל ( Bell's Palsy ) שפוגע בעצב הפציאלי ונגיף ההרפס
-לאחר אירוע מוחי
-פגיעה בעצב עקב תאונה, חבלה , ניתוח שפגע בעצב וכו'
-מתח נפשי עמוק
-חשיפה לרוח או קור חזקים. מצב כזה יכול להתרחש לאחר אימון בבריכה או בחדר כושר ויציאה לרחוב ביום קר עם רוח חזקה.

סימני הפציאליס מופיעים לאורך תקופה ארוכה, קיימים אף מקרים בהם הפגיעה נמשכת מספר שנים. במקרים אלו אין ברירה אלא לבחור טיפול. קיימת חשיבות גדולה להתחיל את הטיפול בזמן ולהתמיד בו, מכיוון שלאחר השנה הראשונה מרגע הופעת הסימפטומים, סיכויי ההצלחה הולכים ופוחתים. אנו ב'סינצ'י' היינו עדים למקרים רבים של חולים הניסו שיטות טיפול שונות ובסוף פנו אליינו והחלימו בהצלחה. ככל שיתבצע מהר יותר טיפול בפציאליס ברפואה סינית, בתדירות גבוהה וקבועה, כך תשיגו אחוזי החלמה גבוהים יותר באופן משמעותי.

הטיפול בפציאליס ברפואה הסינית
השיטות של הרפואה הסינית נחשבות ליעילות במיוחד לבעיה של פציאליס. ע"פי הרפואה הסינית, המחלה נגרמת מפגיעה בזרימת הדם והצ'י (אנרגיה) לשרירי הפנים. לכן, מטרת הטיפול בטווח הקצר, הוא להזרים דם ואנרגיה לשרירי הפנים, תוך כדי סילוק הפתוגנים (הרוח והקור). הטיפול יהיה ממוקד במספר מחטים רב על אזור הפגיעה בפנים היחזיר במהירות את התחושה והתנועתיות למקום. בטווח הארוך, מטרת הטיפול היא לחזק את המערכת החיסונית על מנת למנוע את חזרת המחלה.

בנוסף לדיקור, אצלנו בקליניקה הוכחה פעמים רבות ההצלחה בשימוש המכשיר אלקטרואקופנקטורה.
אלקטרואקופנקטורה הינה טכניקה שבה מחברים אל המחטים מכשיר חשמלי המעביר פולסים אל הגוף באמצעות אלקטרודות על מנת ליצור גירוי וסטימולצייה בנקודות הדיקור. הפציינט חש בדקירות חלשות במהלך הטיפול ממש כמו מכשיר Tens.

תגובות פיזיולוגיות:

א - הרפיית עווית השריר.
ב - תרגול אקטיבי של השריר.
ג - העלאת רמת האנדורפינים (משככי כאב המצויים באופן טבעי במוח) ויצירת השפעה אנלגטית (מאלחשת כאבים).
ד - הפעלת מספר גדול מאוד של סיבי שריר (בעוד שבאופן נורמלי אנו מפעילים חלק קטן בלבד).
ה - שיפור זרימת הדם ע"י הגברת הפעילות ה"סוחטת" של השרירים סביב הורידים.
ו - עידוד המערכת הרטיקולואנדותליאלית (זו שמצפה את כלי הדם מבפנים) לנקות את הצינורות מחומרי פסולת.

בנוסף לטיפולים, ישנם מספר תרגילים שהחולים יכולים לבצע בעצמם בבית:
- עיסוי שרירי הפנים
-לעיסת מסטיק
- סגירה ופתיחה של העיניים
-לנסות לחייך
-כיווץ שרירי הפנים והרפייתם

ובעיקר להיות אופטימים ולהתמיד בטיפול. הטיפול בפציאליס ברפואה הסינית הוא מאוד יעיל, מניסיוני ניתן לראות שיפור כבר בטיפולים הראשונים. אספר לכם על מטופל שהגיע אליי לא מזמן, בחור בן שלושים שקם בוקר אחד ונדהם לגלות שפניו מעוותות ומשותקות בצידו הימני. הבחור ניסה טיפולים שונים לפני שהגיע אליי, אך המצב רק המשיך והחמיר. לאחר 15 טיפולים, מצב פניו השתפר ובעייתו חלפה. על פניו לא נראה שום זכר לשיתוק הפנים והכאב שליווה אותו חלף כלא היה. כעת הוא יכול שוב לעצום את עינו והכי חשוב-לחייך.

לקריאת מכתב המלצה, לחצו כאן

סיניצ'י-דקירה קטנה הקלה גדולה
כי מיליארד סינים לא טועים. 

 

 

 

 

 

להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח