צוואר וגב עליון


צוואר וגב עליון

הצוואר הוא אחד האיזורים הכי רגישים שיש לנו בגוף, הוא חשוף באופן קבוע לטראומות ממצב של תפיסות רגילה ועד מצב של בעייה אורטופדית חריפה: צוואר תפוס אקוטי, מצבי צליפת שוט (whiplash), בלט דיסק, פריצת דיסק, היצרות בתעלה וכו'...
במצבים רבים מטופלים שמתלוננים על כאבים בגב עליון, מדווחים על תחושת כאב שורף אשר מוקל בתנועות מסויימות ומחריף בתנועות אחרות. אחת הסיבות לתחושת הכאב החד והשורף היא עמידה ממושכת האופן קבוע.
הרעיון בטיפול הוא להוריד את המתח שיכול להיגרם משרירי השכמות התפוסים והשרירים הזוקפים הנמצאים בגב עליון ובזכות זאת לחדש ולשפר את זרימת הדם באיזור.
לאחר אבחנה בין תפיסות אקוטית ו/או כאבים שלא ידועה סיבת הכאב ולא נמצאו פתולוגיות אורטופדיות מערביות לבין מצבים שבהם ידועה הבעיה האורטופדית.

הטיפול יתבצע בהתאם למצב המטופל ויכלול דיקור סיני, שימוש במוקסה ובמכשירים כגון אלקטרואקופנקטורה ו- TENS 

עבודה מנואלית על השרירים, רצועות ורקמות על מנת להקל את הלחץ המופעל על החוליות והעצבים, כאשר בבעיה ספציפית זו נשתמש בטווינא (פיזיותרפיה סינית), הנחיות לתרגילים בבית וכמובן פורמולת צמחים בהתאם לצורך. מטרת הטיפול: לרכך את השרירים הזוקפים, להניע ולהזרים דם לעמוד השידרה ולשרירים המייצבים את עמוד השידרה וכמובן לשכך כאבים.לקריאת מכתב המלצה ממטופל מרוצה, לחצו כאן.

להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח