קרוהן וקוליטיס כיביתהמעיים הם איבר המשתייך למערכת העיכול, איבר זה בנוי כצינור המתמשך משוער הקיבה עד פי הטבעת.
צינור העיכול הוא אחד האזורים בגוף החשופים לסביבה החיצונית (על ידי הפה ופי הטבעת), בשל כך נחשפת מערכת העיכול ובראשה המעיים למחלות בשיעור רב יותר מאוזרים אחרים בגוף.

מחלות מעי דלקתיות נגרמות בשל פגיעה דלקתית במעי המביאה לידי מחלה כרונית של המעי ולעתים של איברים נוספים המעורבים במחלה. שתי המחלות הבולטות ביותר תחת הקטגוריות של מחלות מעי דלקתיות הן מחלת קרוהן וקוליטיס כיבית, שתיהן נפוצות באותה המידה - שכיחות המחלה נעה בין 2 ל-14 לכל 100,000 נפשות.

קרוהן וקוליטיס, משתייכות כאמור לקבוצה של מחלות מעיים דלקתיות, הגורם למחלות אלו עדיין לא ברור לרופאה המערבית. אחת ההנחות היא שקרוהן וקוליטיס נגרמות בשל פעילות מוגזמת של מערכת החיסון בה מערכת החיסון, מזהה, בטעות, את המעיים כ"איוב" ונלחמת בהן בצורה של דלקת. בין הגורמים התאורטיים הנוספים למחלות אלו ניתן למנות גורמים גנטיים, גורמים תזונתיים, גורמים נפשיים וזיהומים.

סימפטומים אופייניים למחלת הקרוהן: מחלת קרוהן יכולה להתבטא בצורה אקוטית (אפיזודה חריפה) או כרונית (מחלה ארוכה ומתמשכת). בשלב האקוטי התסמינים מתאפיינים בכאבי בטן, שלשולים, בחילות, גזים, חוסר תאבון, נפיחות בטנית ותיתכן גם מעורבות של חום. בשלב הכרוני נראים סימנים דומים אך חלשים יותר בתוספת של חולשה כללית וירידה במשקל. סימפטומים אופייניים למחלת הקוליטיס:שלשול דמי/רירי, עצירות, חולשה ודימום מאזור פי הטבעת.

הטיפול המערבי מבוסס בעיקר על תרופות נוגדות דלקות כגון סטרואידים ואנטיביוטיקה המדכאות את פעילות המערכת החיסונית, דרך טיפול נוספת היא למעשה ניתוח הכולל כריתה חלקית של המעיים.

 קרוהן וקוליטיס בראי הרפואה הסינית:
לפי הרפואה הסינית המחלות קרוהן וקוליטיס מתאפיינות בשילוב של עודף ומחסור. את העודף מייצגים החום והלחות, אלו הם "פולשים חיצוניים" אשר פלשו לגוף ככל הנראה בעקבות תזונה לא נכונה.
המחסור לעומת זאת מיוצג על ידי מערכת העיכול אשר מלכתחילה התאפיינה בחולשה ואפשרה לחום וללחות להיכנס, כניסה זו פוגעת בפעילות התקינה של מערכת העיכול.
חולה יכול לנוע לאורך הזמן בין מצב העודף - התפרצות אקוטית לבין מצב החוסר - כרוני.

מקורו של הטיפול ברפואה הסינית מתחיל באבחון מדויק המייצג היכן החולה נמצא על הסקאלה שבין המחסור לעודף. אבחון זה הוא חשוב במיוחד שמשום הוא מחייב את מציאת הטיפול התואם בדיוק את מצבו של החולה.
לאחר האבחנה מותאם לכל חולה טיפול אישי, הטיפול מורכב מדיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה.
הליך הטיפול הינו דינמי ועלול להשתנות בהתאם לסימנים שמציג המטופל. באמצעות טיפולים ברפואה הסינית, שמירה על תזונה נונה והורדת הסטרס והלחצים ניתן להשאיר את המחלה במצב לא פעיל.
גם כאשר המחלה נמצאת במצב לא פעיל יש לשמור על אורח חיים נכון על למנוע את שובה של המחלה.

סיניצ'י-דקירה קטנה הקלה גדולה
כי מיליארד סינים לא טועים.

לקריאת מכתב המלצה ממטופלים מרוצים, לחצו כאן. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח