שפעת


שפעת היא מחלה זיהומית ונגיפית התוקפת את דרכי הנשימה. ומתבטאת לרוב בחום, כאב גרון, נזלת, שיעול, כאב ראש וחולשה כללית.  מדובר במחלה מדבקת המועברת מאדם לאדם על ידי מגע ישיר או לחילופין באמצעות מגע עקיף (לדוגמא כלי אוכל משותפים), פרק הזמן שבו ניתן להידבק בשפעת הוא מהופעת התסימינים ועד 24 שעות לאחר שהמחלה חלפה.
סיבוך אופייני של השפעה הינו מחלת דלקת ריאות, אשר עלולה להיות קטלנית בעיקר אצל חולים הסובלים מדיכוי של המערכת החיסונית, ילדים וקשישים.

הטיפול הקונבנציונלי במחלה מבוסס על מנוחה, שתייה רבה, עידוד הזעה ותרופות מתאימות.
לעומת זאת הרפואה הסינית מעניקה מענה טבעי למחלה ולתסמינים הנלווים אליה, כך למשל לרוב מאופיינת מחלת השפעה בתחושת חולשה כללית בגוף, הדיקור הסיני מסייע לחיזוק המערכת החיסונית ותורם בכך גם לחיזוק הגוף. בנוסף הדיקור הסיני מסייע בהורדת חום, משכך כאבי ראש, מטפל בגודש באף ואף מסייע בטיפול בסינטוסיטיס במקרים חמורים. 

השפעת בראי הרפואה הסינית:
הרפואה הסינית מכירה בשפעת ובסימפטומים הנלווים אליה זה מכבר, ההבדל העיקרי בין הרפואה הסינית למערבית טמון בכך שברפואה הסינית אין התייחסות לוירוסים או לחיידקים, ההסבר של הרפואה הסינית לשפעת הוא חדירת פתוגן לגוף. על פי הרפואה הסינית קיימם 6 סוגי פתוגנים: רוח, חום, קור, לחות, יובש, וחום קיץ. ככל הפתגונים קשורים לתופעות בטבע מתוך ההשקפה שגוף האדם מהווה עולם קטן ושלם.
כל פתוגן יוצר סוג שונה של מחלה, במקרה של שפעת מדובר בחדירה של פתוגן מסוג רוח/קור לגוף הנכנס מאזור העורף, או פתוגן מסוג רוח/חום החודר לגוף דרך האף והפה.
בדומה לרפואה המערבית, הרפואה הסינית גם היא קושרת בין המערכת החיסונית להידבקות במחלה, ככל שהמערכת החיסונית תהיה חזקה יותר כך לפתוגן יהיה קשה יותר לחדור לגוף.

הטיפול בשפעת:
הטיפול באמצעות דיקור סיני מוקדש בעיקרו למניעת הידבקות במחלה על כן מומלץ להגיע לטיפול לפני הופעת הסימפטומים של השפעת, הטיפול מומלץ בייחוד לאלו שנמצאים בקבוצות הסיכון השונות (כגון: חולי סכרת, חולי אפליפסיה, נשים בהריון מתקדם, בעלי עודף משקל וכיו"ב).
דיקור סיני תורם לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף, מונע הידבקויות ומקטין את הסימפטומים הנלווים לשפעת לאלו שכבר חלו במחלה.
הטיפול המונע ברפואה הסינית מבוסס על דיקור סיני וצמחי מרפא שונים, אלו ניתנים לאחר אבחון מקיף של מצב המטופל.

סיניצ'י-דקירה קטנה הקלה גדולה
כי מיליארד סינים לא טועים.להתייעצות ולשאלות, צרו איתנו קשר

שלח