רפואה סינית

רפואה סינית

על פי עקרונות הרפואה הסינית צריך האדם להתאים את עצמו לטבע כדי לחיות חיים בריאים ומאוזנים, אדם שאינו חיי לפי חוקי הטבע עלול להיחשף לחוסר איזון שיגרום להיווצרות מחלות.
המציאות המודרנית בה אנו חיים היום סובבת סביב חיי עיר סואנים, מזון מלאכותי ועוד... שיגרה זו מרחיקה אותנו מהטבע וכך פוגעת בבריאותנו, באורח חיינו ובאיזון הבסיסי.
כתוצאה מחיי היומיום נוצר לחץ הבא לידי ביטוי בשעות עבודה רבות, עייפות מצטברת, חששות וחרדות רבים ותזונה לקויה, דבר הגורם להתרוקנות מאגריי האנרגיה שלנו.
אלרגיות, כאבי גב, כאבי מחזור וכאבי ראש הם רק חלק מהסימפטומים העלולים להופיע כתוצאה מחוסר האיזון הזה.
כאמור, לפי רפואה סינית כל מחלה פיזית ממנה אנו סובלים היא ביטוי לחוסר איזון אנרגטי. אם נשיב לגוף את איזונו הטבעי, הוא יצליח להתמודד עם הסימפטומים ולרפא עצמו.
הרפואה הסינית המסורתית מתבססת על אבחון וטיפול מקיף במערכות שונות בגוף, על קשרי הגומלין גוף- נפש המשפיעים על התפקוד הגופני- נפשי- רגשי, על השפעת גורמי מחלה חיצוניים, על מידת האיזון בין המערכות ובין האיברים לבין עצמם, על הקשר שבין כאבים ותפקודי מערכות ועוד.
רפואה סינית היא עתיקה מאוד וקיימת מעל ל-4,000 שנה. לאורך השנים נחשבה רפואה סינית לשיטת הריפוי המובילה ביבשת אסיה ובמהלך העשורים האחרונים אף קנתה מקום של כבוד בעולם המערבי לצידה של הרפואה הקונבנציונאלית.
במערב נחשבת היום רפואה סינית כתחום רפואי נפרד ועצמאי או כתחום משלים לשיטות הישנות.
שמי מירית בורבא ואני מטפלת בשיטות הרפואה הסינית, לאור הכרתי את התחום ולאור הניסיון שצברתי כמטפלת, אני יכולה לומר בבטחה כי רפואה סינית כרפואה טבעית והוליסטית היא בעלת עוצמה רבה ויכולה לגרום לשיפור משמעותי באיכות חייהם של האנשים הפונים לטיפול.
תפקידי כמטפלת הוא לקחת בחשבון את כל הסימנים וההקשרים שנמצאו אצל המטופל וכמו פאזל להרכיב תמונה כללית ממכלול הסימפטומים והסימנים וע"י כך להתאים לו תכנית טיפולית אישית וכוללת כאחד ולכן, גם אם שני אנשים לוקים לכאורה באותה המחלה, הטיפול בהם יהיה לאו דווקא דומה.
מטרת הטיפול היא לזהות את חוסר האיזון בעזרת תשאול, התבוננות, אבחנת דופק ואבחנת לשון ואז בעזרת הדיקור הסיני בשילוב צמחי מרפא סיניים להשפיע על הגוף והנפש במטרה להחזירם לאיזון לצורך ריפוי מקסימאלי.